Úvodní slovo
Celou konferencí bude již tradičně provázet moderátor Michael Koch.
Celodenní konference plná vizionářských pohledů i praktických ukázek,
jak v roce 2024 využít umělou inteligenci pro svoji práci. Dvanáct přednášek pro marketingové manažery, marketingové specialisty, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty a v neposlední řadě majitele menších a středních firem.
Připojte se k nám a získejte konkrétní návody a inspiraci, jak efektivně využít umělou inteligenci a dosáhnout vynikajících výsledků (nejen) v marketingu.
Program konference pro vás připravuje Taste.
Celou konferencí bude již tradičně provázet moderátor Michael Koch.
Michael se věnuje digitálnímu a politickému marketingu očima projektového managementu. V agentuře Taste pracuje na pozici Head of Business Development. Spoluzakládal magazín Digichef.
Rok? 2024. Přesný čas? Za pět dvanáct. Odpověď na otázku, jestli AI změní svět, už známe. Teď je nutné odpovědět na otázku, jestli také změní váš marketing a mindset. Česká republika má neopakovatelnou příležitost konečně udávat tempo. Je však nutná akce. Pojďme naše odhodlání promítnout do toho, jak odvážní v používání AI budeme. Pojďme vsadit na tuhle kartu. Je to po dlouhé době a na dlouhou dobu poslední sázka na jistotu.
Lukáš je ředitelem České asociace umělé inteligence, která sdružuje přes 100 firemních členů s cílem smysluplně podpořit rozvoj AI v České republice. Má za sebou přes 18 let praxe v marketingu, e-commerce a technologicky orientovaných firmách včetně značek jako Retino, DoDo či DataPacket. V posledních letech se specializuje na AI a její dopady na firmy i jednotlivce.
Personalizovaný marketingový obsah na míru cílovému publiku. Rychle a za nízkou cenu díky AI. Demo ukázka možností, které nabízí Generative Studio. Jedny vstupní data, na základě kterých lze rychle vygenerovat obrázky, texty pro reklamy, sociální sítě, obsah webových stránek, newsletterů i PMax kampaní. Revoluce? Uvidíme.
Vizionář a evangelista technologií s hlubokými technickými znalostmi a praktickými zkušenostmi v kombinaci s vynikajícími prodejními, prezentačními a poradenskými schopnostmi na všech výkonných úrovních. Kariéru v IT Marek začal, když mu bylo 15 let, pracoval jako vývojář internetových aplikací a redaktor časopisů se zaměřením na vývoj webových aplikací. Poté pracoval pro poskytovatele internetových služeb, kde získal hluboké znalosti a zkušenosti v oblasti sítí, operačních systémů, hostingu a integrace internetových služeb. Posledních 14 let pracuji v oblasti předprodejního inženýrství a poradenství zákazníkům, kteří čelí rolím ve východní Evropě a globálně, se zaměřením na technologie datových center a cloud computingu. Marek byl oceněn jako nejúspěšnější systémový inženýr VMware ve střední a východní Evropě roku 2012, VMware MVP Global Accounts v roce 2017 a v roce 2016 se stal členem programu VMware CTO Ambassador.
Pojďme se společně podívat do světa konverzační umělé inteligence (AI) a jak díky ní transformovat způsob, jakým komunikujeme. Prozkoumáme nejen technické aspekty fungování konverzační AI, ale také konkrétní příklady a přínosy především v komunikaci se zákazníky. Připojte se k nám a objevte, jak lze automatizací komunikace díky konverzační AI zvýšit efektivitu, zlepšit zákaznickou zkušenost a dosáhnout většího úspěchu ve vašem podnikání.
Vojta Dlouhý, Co-founder & CEO ve Feedyou vystudoval Ekonomiku a management na Univerzitě Pardubice a Management v portugalském Lisabonu. Po studiích pracoval ve Velké Británii a působil jako projektový manažer a Head of digital projects v severovýchodní Indii, v Nepálu, Thajsku, Barmě a na Srí Lance. V roce 2017 se stal spoluzakladatelem Feedyou a začal ukazovat firmám nejen v Česku, jak se mohou zbavit ohromného množství práce, pokud ji nechají chatbotům a voicebotům.
Jak si pomoct v přípravě kampaně nástroji AI jako jsou ChatGPT nebo Midjourney? Komplexní pohled na využití umělé inteligence v procesu plánování, vytváření a optimalizace PPC kampaní.
Český jazzový kontrabasista. Proslavil se inovativním jazzem v 60. letech a albem „Emergency!“. Ladislav Vitouš skládá i filmovou hudbu a roku 2007 dostal cenu Anděl za celoživotní přínos. Tohle vám o něm řekne AI. Ve skutečnosti nahrává jen podcast. Je libo trochu jazzu, nebo trochu pravdy? Třeba něco o úskalích využití AI v praxi PPC reklamy? PPC dělá 14 let, ale Anděla mu za to pořád nedali. Nabízí PPC konzultace a pár akordů na kytaru.
Umělá inteligence ovlivňuje celé odvětví marketingu a mění naše zažitá paradigmata. O to důležitější je tyto změny pochopit a umět je využít. Na konkrétním příkladu automatizace analýzy klíčových slov se vám pokusím osvětlit, jakým způsobem je možné přistupovat k velkým jazykovým modelům a jejich efektivní implementaci do stávajícího workflow s důrazem na lidskou kontrolu. Zaměřím se na to, jak AI účinně zapojit do stávajících procesů a vytěžit z ní maximum.
Lukáš je SEO konzultant a datový analytik v agentuře Effectix. V současné době pracuje zejména na vývoji nových nástrojů založených na umělé inteligenci. V minulém roce v této oblasti získal také několik ocenění – například první místo v soutěži WebTop100 v kategorii Umělá inteligence.
Jak používat implementace jazykových text-to-text modelů jako OpenAI ChatGPT, Google Bard, Anthropic Claude na LinkedIn profilech i pro psaní příspěvků? Unifikovaná profesionální LinkedIn fotografie pro všechny vaše zaměstnance pomocí AI a bez fotografa, studia a drahého vybavení. Text-to-image a image-to-image AI modely jako Midjourney, Leonardo, Stable Diffusion v denní praxi brand specialisty. Nebezpečí využívání AI v prostředí sociálních sítí - objektivní a subjektivní faktory.
José je spoluzakladatel holdingu společností GoodCall, Recruitment Academy a Datacruit ATS zvolené jako 415. nejrychleji rostoucí společnost v Evropě podle Financial Times. S backgroundem softwarového inženýra aplikuje analytické přístupy v rigidních oborech jako recruitment. Je vůbec první oficiálně certifikovaný LinkedIn profesional v regionu CEE a autor knihy People as Merchandise a nové knihy o umělé inteligenci HR ROBO SAPIENS.
V této prezentaci se budeme zabývat rostoucím významem umělé inteligence v kreativních procesech a jejím dopadem na tradiční přístupy k řešení problémů. V éře, kdy AI transformuje způsoby, jakými přistupujeme k inovacím a kreativitě, se zaměříme na strategické využití AI nástrojů pro efektivní generování a kurátorský výběr kreativních řešení. Diskutovat budeme také o tom, jak se mění hodnota a důležitost 'problem solving skills' v kontextu, kde originální řešení jsou čím dál vzácnější a větší důraz je kladen na schopnost vybírat z existujících řešení ta nejlepší.
Richard jako současný kreativní šéf agentury TRIAD a zakládající člen AI Hubu při AKA s 18-ti lety zkušeností v síťových agenturách BBDO, Y&R, McCann, Grey nebo Ogilvy přináší mix klasické kreativy a inovativnosti. Je držitelem zlatého lva z Cannes nebo Grand Prix Effie. Richard se také aktivně věnuje veřejným prezentacím a workshopům o umělé inteligenci a její implementaci do kreativních procesů. Má zálibu ve sledování eSports a je fanouškem Williama Gibsona.
Jakou hodnotu mají informace v době, kdy zdrojem, tvůrcem i jejich šiřitelem může být, díky AI, každý z nás? Podíváme se do světa, kde informace ztratily svůj původní význam, ale způsob jejich používání zůstal stejný. Snaha o představení reálného dění okolo nás se mění v otázku, co nám zůstalo reálné?
Roman působí 20 let v reklamním oboru, vyučuje na VŠKK, je předsedou spolku NELEŽ a Creative Directorem v agentuře SYMBIO. Během své kariéry pracoval pro klienty Pilsner Urquell, O2, Kooperativa, ČSA, Vitana, Nestlé, Unilever, Mercedes-Benz, Samsung, Madeta, Škoda Auto, ORLEN Unipetrol nebo Tanec Praha. Za svou práci získal řadu prestižních lokálních i zahraničních kreativních ocenění a zasedal v porotách ADC, ADCE, Young Lions a NY Advertising Festival.
Máme tady první český rozsudek, kde hlavní roli hrál prompt. A čeká nás ještě větší „zábava“. V době AI bude právníka potřebovat každý od freelancera po startup. Jak se preventivně chránit, jak být autorem výstupů generovaných umělou inteligencí a jak se vyznat v dopadech nařízení EU AI Act? Dozvíte se, co pro vás a vaše vztahy s klienty používání nástrojů znamená v praxi. Srozumitelnost garantována.
Petra má zkušenosti z velké advokátní kanceláře s mezinárodním přesahem a zcela propadla právu v onlinu a e-commerce. Jako advokátka se specializuje na právní poradenství v oblasti e-commerce, online marketingu a IT.
Zvládněte trojúhelník dovedností, které promění ChatGPT ve vašeho všestranného parťáka. První je intuice: schopnost poznat, kdy je lepší nechat AI spát. Druhá je znalost principů fungování jazykových modelů, abyste dokázali ChatGPT používat správně. A třetí je mindset, který rozšíří vaše obzory k novým, kreativním a překvapivým cestám, jak ChatGPT využít.
Spisovatel programů, bloger a kdovíco ještě. Vytvořil populární open source projekty Nette Framework, Latte, Tracy, databázovou vrstvu dibi, Texy a mnoho dalších. David začal s programováním v éře DOSu, chvíli se věnoval grafice a sázel třeba noviny, nyní se zaměřuje výhradně na webové aplikace v PHP & JavaScriptu. A když zrovna neprogramuje, tak píše blog La Trine, který byl nominovaný na cenu Magnesia Litera, odborný blog phpFashion, školí vývoj webových aplikací nebo běhám závody Spartan Race či maratony.
V přednášce se zaměříme na to, jak AI přebírá tradiční úlohy projektových manažerů a jak mění obor. Podíváme se na konkrétní scénáře v projektovém řízení, včetně několika automatizací plánování, sledování pokroku a řízení rizik. Prozkoumáme, jak AI pomáhá při rozhodování, optimalizaci zdrojů a předpovídání výsledků projektů. Závěrem se zaměříme na dopady těchto změn na roli projektového manažera a hlavně jejich dovednosti, které budou v budoucnosti nezbytné pro úspěch v této rychle se měnící oblasti. Ať už nástup AI v řízení projektů ignorujete, anebo nevíte kde začít, tuto přednášku nevynechejte.
Honza se už věnuje hlavně předávání svých zkušeností z oblasti projektového řízení ve formě přednášek, školení i mentoringu firem a jednotlivců. Využívá u toho metody aplikovaného výzkumu. Trénuje běhání a baví ho se neustále učit, poznávat a aplikovat to u svých klientů.
Přednáška se zaměří na roli umělé inteligence v automatizaci procesů a výzvách spojených se samotným implementačním procesem. Prozkoumáme potenciál AI v efektivním zpracování rutinních úkolů či zvýšení produktivity a podíváme se na klíčovou výzvu v podobě change managementu, kde firmy musí aktivně řídit transformaci a zapojení zaměstnanců - ať už z pohledu strategie, vzdělávání nebo firemní kultury.
Díky vlastním zkušenostem vybudoval Alexander Bruna novou konzultační divizi ydeal.ai, která dnes firmám pomáhá s adopcí AI technologií a automatizací procesů. Alexanderovým klíčem k úspěchu je schopnost pochopit a aplikovat AI nástroje v různých kontextech, přinášet praktické výsledky a posouvat hranice možného.
Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.
Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.